Breaking News

Rama, Meta and Berishaare trying to sabotage the Special Anti-Corruption and the Organized Crime Structure, are not giving the green light to any of the candidates. USA-EU forcefulintervention expected

The political Mafia of Tirana, represented by Edi Rama, Ilir Meta, SaliBerisha, LulzimBasha and Monika Kryemadhi, are swinging into action…

Read More »

Rama-Metaj, scrimmage for their wives’ power and their children’s wealth, Berisha is “the scum of the earth”

During these 18 months of the Socialist Movement for Integration opposition the and the absolute power of the Socialist Party,…

Read More »

Albania just the same as China: Edi Rama sets up the Censorship Committee for Albania’s return to the dark days of dictatorship

If the United States of America and the European Union does not givean ultimatum just as they did to SaliBerisha…

Read More »

4 ‘bombs’ will blow Edi Rama to bits in 2019, the reasons why Albania is likely to be liberated from the most notorious gang of thieves of the century

2019 is predicted to be anominous year for Edi Rama, who according to the international reports is definitely leading the…

Read More »

US report, this is how Fatmit Mediu and Aldo Bumçi gave account of Gërdec to Shkëlzen Berisha

Fatmir Mediu and Aldo Bumçi served as Shkëlzen Berisha soldiers in the death business in Gërdec. The National Bureau of…

Read More »

Exclusive / the 30 first files which will put Ilir Meta in jail, learn about the first material of the Special Anti-Corruption and the Organized Crime Structure for the father of corruption in the Balkans

Anytime we hear about the demolition of the wall of impunity in Albania, about the arrest of the ‘big fish’,…

Read More »

Breaking News & Markets Producer

J.R. Reed covers markets and breaking news for CNBC.com and the network’s day-side TV programming. He is responsible for reporting…

Read More »

Anti-Mafia, Kryesore Ilir Meta u ofroi amerikanëve kokën e Balilit për të shpëtuar veten, pazari iu refuzua

Klement Balili, i njohur si ‘Eskobari i Ballkanit’, ka qenë njeriu kryesor i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit në Sarandë.…

Read More »

Buzëqeshja e “Eskobarit” dhe tangërllëku në pranga i gjithë kriminelëve që kanë “bosa” Berishën, Metën, Ramën

Edhe Kelmend Balili, si gjithë të prangosurit “VIP” të botës së krimit, të cilët kanë paravijë dhe prapavijë mbështetëse e…

Read More »

Familjes mafioze Meta-Monika po i vjen fundi, rrëshqet kryetarja e LSI dhe kërkon me ngulm revolucion për të destabilizuar vendin

Ka një ngutje të madhe të dyshes presidencialo-opozitare, Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi për të destabilizuar me të gjitha mënyrat…

Read More »
Back to top button
Close
Close